Kultura koziolek.pl

— Zły — 100. i 101. spektakl (2019-06-25)

Ten spektakl to niezły kosmos, zwłaszcza jeśli jest grany po raz setny! Już 29 i 30 czerwca na scenie Wirydarza CK zobaczymy „Złego” Sceny InVitro, który opowiada o tym, jak spotkanie więźnia ze sztuką odmieniło jego życie. 

Sztuka oparta jest na przeżyciach byłego więźnia, obecnie aktora Sceny InVitro, który w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą. Osadzony w Areszcie Śledczym w Lublinie Dariusz Jeż, spotkał tam Łukasza Witt-Michałowskiego. Reżyser realizował wspólnie z więźniami „Lizystratę” Arystofanesa w ramach projektu „Teatr pod Celą”. Spotkanie zaowocowało pozytywną zmianą w życiu Jeża, a także było pretekstem do powstania nowej opowieści Witt-Michałowskiego. 
W spektaklu obserwujemy, jak główny bohater pnie się po szczeblach ciemnej kariery. Od dziecięcej naiwności i sumienia każącego naprawiać wyrządzone zło, po brak litości i zimne wyrachowanie. Wraz z nim zmienia się także społeczeństwo, a stan wojenny zmienia się w demokrację. Reżyser ukazuje te przemiany w krzywym zwierciadle — w każdym z jej specyficznych, wstydliwych aspektów. 

Z okazji 100. i 101. pokazu spektaklu zapraszamy na symboliczną lampkę szampana oraz 29 czerwca na spotkanie z twórcami.
Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online

Scena InVitro: Zły
29 czerwca, godz. 18:00 / 30 czerwca, godz. 17:00
Wirydarz CK
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Kto powinien być kandydatem KO na prezydenta?       Odnaleziono zwłoki drugiego grotołaza?       Korea Północna znów testowała rakiety       Im więcej emotikonów, tym częściej uprawiasz seks       Dania wzmacnia więź wojskową z Grenlandią       Wojciech Weiss: Chciałem tylko być malarzem       Świnka Peppa sprzedana za 4 mld dolarów       Trump chce pomóc gasić pożary w Amazonii       ATP w Winston-Salem: Hurkacz awansował do finału        Piątek bez mięsa oburza. Każdy inny dzień przynosi pochwały       Migalski: Duopol ma się świetnie       Sens życia według Almodóvara       Mag Stephen King       Tęcza na totalitarnej ścieżce       Brak leków i pizzy, czyli awarie globalizacji       Trump odrobił lekcje z przeszłości?       Europa zapomniała o Bałkanach Zachodnich       Rusza najbardziej polska z wielkich lig       Mistrzostwa Europy. Pierwsze zwycięstwo siatkarek       Prezydent walczył z firmami tytoniowymi. Ma raka płuc