Kultura koziolek.pl

Lubelski Festiwal Kultury Piwnej 31 sierpnia - 1 września (2019-08-27)

Weekend pełen atrakcji na terenie Browaru Perła

 

Lubelski Festiwal Kultury Piwnej i towarzyszące mu wydarzenia to nowa inicjatywa na terenie Browaru Perła. Imprezy odbędą się w weekend 31 sierpnia – 1 września przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie. Na ich uczestników czeka moc atrakcji. Sercem Festiwalu organizowanego na terenie klubu Radość będzie hala biesiadna, w której będzie można skosztować specjalnie uwarzonego na tę okazję piwa. Będzie to limitowana odsłona Perły w wersji „chmielonej na zimno”. W hali nie zabraknie również klimatycznej muzyki na żywo oraz przekąsek do piwa typowych dla kuchni polskiej, czeskiej i niemieckiej. Będą wśród nich m.in. currywurst oraz utopence, czyli marynowane kiełbaski popularne u naszych południowych sąsiadów.

Dla osób, które odwiedzą w tym czasie teren zabytkowego browaru, przygotowano także warsztaty o tematyce piwnej, w trakcie których będzie można m.in. zapoznać się z różnorodnością kulinarnych zastosowań złotego trunku, rozprawić się z pomocą ekspertów z piwnymi mitami, a nawet... poczuć się jak w piwnym SPA. Ponadto będzie można poznać historię lubelskiego piwowarstwa podczas wycieczki po Podziemiach Browaru Perła, wziąć udział w specjalnych pokazach filmowych w ramach Kina Perła, obejrzeć kolekcje birofiliów w ramach odbywającej się w sobotę giełdy a w niedzielę spotkać się z domowymi piwowarami.

- Chcemy aby festiwal, którego jesteśmy pomysłodawcą i Głównym Sponsorem oraz towarzyszące mu wydarzenia różniły się od imprez odbywających się w ciągu roku w naszym mieście - w szczególności od tych, których kluczowym punktem programu jest koncert gwiazdy muzycznej. Celem Festiwalu i towarzyszących mu wydarzeń jest krzewienie kultury piwnej – uczestnikom postaramy się zapewnić szereg różnorodnych doświadczeń i interakcji z kategoria piwną. Oprócz rozrywki ma im dostarczyć także nową wiedzę. Naszą intencją jest stworzenie cyklicznej atrakcji na najwyższym poziomie, przyciągającej mieszkańców miasta i turystów, docelowo o randze ponadregionalnej – mówi Maciej Ładwiński, Dyrektor ds. Marketingu Perła – Browary Lubelskie S.A. - Cieszymy się, że Partnerami wydarzenia są Urząd Miasta Lublin i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Na uwagę zasługuje fakt, że w trakcie dwudniowych wydarzeń na terenie Browaru Perła po raz pierwszy w Lublinie piwo będzie sprzedawane w ekokubkach. Przy zakupie pierwszego piwa konsument będzie musiał wpłacić kaucję za kubek, w zamian za co otrzyma specjalne pokwitowanie. Kaucja zostanie mu zwrócona, gdy wychodząc z imprezy odda na wydzielonym stoisku kubek z otrzymanym wraz z nim pokwitowaniem. Dzięki zastosowaniu ekokubków na terenie imprezy trudno znaleźć opakowania po piwie porzucone po ich opróżnieniu. Jeszcze większe znaczenie dla środowiska naturalnego ma fakt, że z uwagi na możliwość wielokrotnego wykorzystania tych kubków (po każdej imprezie zwrócone ekokubki podlegają specjalistycznemu myciu) ilość wykorzystywanych opakowań znacząco się zmniejsza.

Równolegle do Lubelskiego Festiwalu Kultury Piwnej na terenie Browaru Perła odbywać się będzie impreza Pożegnanie Wakacji. Zarówno na dużych, jak i małych czekać będzie wesołe miasteczko z ogromnym, trzydziestometrowym diabelskim młynem oraz strefa food trucków. Zwieńczeniem każdego z dni ostatniego weekendu sierpnia na terenie lubelskiego browaru będzie afterparty w plenerowym klubie Radość.

Więcej szczegółowych informacji o wydarzeniach można znaleźć na stronie http://perla.pl/festiwal/.
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
          Warto sprawdzać dla kogo ta forsa       PKO Ekstraklasa: Korona nie wykorzystała przewagi, podział punktów w Kielcach       Snowden: Autorytaryzm to produkt masowej inwigilacji       PKO Ekstraklasa: skromna wygrana Lechii       Ludobójstwo. Namibia wciąż czeka na przeprosiny od Niemiec       Szczecin: Marsz Równości bez zakłóceń       Kolanko: PO z nowym przesłaniem gospodarczym        PKO Ekstraklasa: zwycięstwo beniaminka, gol Jacha w debiucie       Jak Kaczyński idzie śladem Salviniego       Nie taki znowu farciarz. Dziesięć lat temu zmarł Patrick Swayze       Trump potwierdza: syn Osamy bin Ladena zabity przez Amerykanów       Statek z migrantami może zawinąć do portu na Lampedusie       "Uwikłani w hejtowanie sędziów nie powinni od razu orzekać"       Patologia pielęgnowana od lat       Biedroń: O życiu Polek decyduje prezes z kotem       Kolizja busa Służby Ochrony Państwa       Flis: Choroba dwubiegunowa       USA - Polska: twarda walka z gwiazdami NBA       Kaczyński: PiS stoi na straży normalności