Kultura koziolek.pl

Piknik teatralny na Czechowie (2019-07-15)

To ostatnia okazja aby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu dla całych rodzin! Piknik to nie tylko teatr na wyciągnięcie ręki, ale też okazja, aby w ciekawy i wesoły sposób uczcić 450-lecie zawarcia Unii Lubelskiej.

Najmłodsi będą mogli aktywnie wziąć udział w spektaklu „Latamy”. Spektakl jest oparty na specyficznym odczuwaniu przestrzeni, zabawach kinezjologicznych i zabawie przy puszczaniu latawców. Aktor Teatru Andersena — Bogusław Byrski, swoją zabawną opowieścią przekona nas, że wcale dobrze nie znamy historii Czerwonego Kapturka. Możemy liczyć na ciągłe zwroty akcji, śmieszne gagi, a przede wszystkim dynamiczną i żywiołową grę aktora. Komediowy teatr historyczny „Unia po lubelsku” zaprezentują Poławiacze Pereł. Razem z aktorami cofniemy się do Lublina z czasów Zygmunta Augusta, a nawet Władysława Jagiełły. Radośnie i ze śmiechem przyjrzymy się ówczesnym mieszkańcom miasta, a także królom, szlachcie i duchowieństwu. Wieczorem na scenie pojawią się aktorzy znani z filmów i seriali, by opowiedzieć słodko-gorzkie historie ojców w spektaklu „Tata ma kota” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego. To głos ojców samotnie wychowujących swoje dzieci i tych, którzy zostali ich pozbawieni. Mieszkańców zapraszamy też do zabawy z obrazem Jana Matejki „Unia Lubelska”. Z okazji 450-lecia tego ważnego wydarzenia przygotowaliśmy akcję Matejko Photo Challenge. Każdy wraz z rodziną i przyjaciółmi, korzystając z rekwizytów i kostiumów, będzie mógł się wcielić w jedną z postaci z obrazu, a gotowe zdjęcie zabrać do domu na pamiątkę. Przeobrażać się w historyczne postaci będziemy razem z grupą Poławiacze Pereł Improv Teatr.


Piknik teatralny
20 lipca 2019, godz. 12:00 
Czechów (teren zielony przy SP 43) / wstęp wolny
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Rosja wystrzeliła rakiety balistyczne       Odnaleziono zwłoki drugiego grotołaza?       Kto powinien być kandydatem KO na prezydenta?       Korea Północna znów testowała rakiety       Im więcej emotikonów, tym częściej uprawiasz seks       Dania wzmacnia więź wojskową z Grenlandią       Wojciech Weiss: Chciałem tylko być malarzem       Świnka Peppa sprzedana za 4 mld dolarów       Trump chce pomóc gasić pożary w Amazonii       ATP w Winston-Salem: Hurkacz awansował do finału        Piątek bez mięsa oburza. Każdy inny dzień przynosi pochwały       Migalski: Duopol ma się świetnie       Sens życia według Almodóvara       Mag Stephen King       Tęcza na totalitarnej ścieżce       Brak leków i pizzy, czyli awarie globalizacji       Trump odrobił lekcje z przeszłości?       Europa zapomniała o Bałkanach Zachodnich       Rusza najbardziej polska z wielkich lig       Mistrzostwa Europy. Pierwsze zwycięstwo siatkarek